top of page

Vozbino Paryžius Savicko paveikslų galerijoje


Savicko paveikslų galerijoje 2023 m. sausio 6-ąją dieną atidaryta Aleksandro Vozbino darbų paroda „Vozbino Paryžius“.

Tapytojas A. Vozbinas keturis kartus buvo išvykęs į menininkų rezidenciją „Cite internationale des Arts“ Paryžiuje. Paskutinį kartą čia lankėsi prieškarantininį rudenį, kai Paryžiuje jau buvo mažiau turistų, tačiau vis dar daug meno atstovų.

Tą spalį A. Vozbinas spalvomis drobėse fiksuovo rudenėjančias Senos krantines, miesto gatveles, hausmaniškus bulvarus.


Kaip yra kalbėjęs Aleksandras, daugelio didmiesčių atmosferą kuria žmonės, tačiau Paryžius traukia savo architektūrine ritmika, įvairių stilių – gotikos, renesanso, baroko, manierizmo – samplaika. Gyvenant rezidencijoje pačioje miesto širdyje prie Cité salos, toli žygiuoti su molbertu nereikia...

Vozbinas, kaip nedaugelis šiuolaikinių dailininkų, mėgo tapyti „iš natūros“. Motyvus rinkdavosi ilgai vaikštinėdamas ir stebėdamas, ieškodamas įdomesnių rakursų ir detalių. Kartais vienas motyvas atsikartodavo keliuose paveikslų. Aleksandras primindavo – Claude Monet yra nutapęs šimtus Ruano katedros atvaizdų, įvairiais metų ir dienos laikais. Tai ir yra tapyba: perteikti apšvietimo virpėjimą, nuotaiką, jausmą...

A. Vozbino paveiksluose dominuoja Senos krantinės motyvai: pont Marie, pont de Sully, restauruojama Notre Dame katedra, tačiau ironiškasis tapytojas nevengia ir groteskiškų Paryžiaus gyvenimo scenų.

Miesto motyvai ar gamtos peizažai Aleksandro Vozbino kūryboje užima svarbią vietą. Dažnai jie daillininkui duodavo impulsą abstraktesnėms kompozicijoms.

„Iš natūros“ tapytas Vozbino Paryžius atspindi ne tik didžiojo miesto, bet ir tapybos meistro charakterį, jo energingą kūrybinį potėpį.

Sustabdytų žavingų Paryžiaus akimirkų Aleksandro Vozbino drobėse – daugybė. Laikas sustojo Aleksandrui, bet jo paveikslai, tapybinės refleksijos, kūrybinis palikimas dar ilgai džiugins mus visus.


bottom of page