top of page

PARODA „PIRŠTUOSE - LELIJA"

Videniškių vienuolyno muziejuje nuo 2023 m. birželio iki spalio pabaigos vyksta Aleksandro Vozbino paroda „Pirštuose - lelija". Parodos kuratoriai - dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė ir menotyrininkas dr. Vidas Poškus.


Pasak kuratorių, tapytojo Aleksandro Vozbino palikimas - labai didellis. Menininkas daug tapė iš natūros, dalyvavo pleneruose ir simpoziumuose Lietuvoje ir už jos ribų. Taip pat įspūdingos istorinio pobūdžio figūrinės kompozicijos... Aiškus koloritas: mėlyna, raudomžna, žalia.


„Pirštuose - lelija" parodos kolekcija sudaryta ieškant krikščioniškosios ikonografijos, Šventojo rašto atspindžių tapytojo Vozbino kūryboje: labiau akcentuojant religijos svarbą pačiuose istoriniuose įvykiuose (Istorija A. Vozbinui buvo svarbi ir jis puikiai ją išmanė).


Vidas Poškus: „Vozbino tapyboje šmėžuoja ir Madona, ir Nukryžiuotasis. Ypač populiarūs šventieji Jurgis ir Kazimieras. Mėgo vaizduoti Adomą ir Ievą. O kur dar vozbiniški angelai - lelijas laikantys, sparneliais plazdenantys. Aleleksandro išskirtinumas tas, kad šiuos personažus jis tapė panašius į kitus savo modelius, guvius ir gyvybingus, jautrius ir juslingus. Visus vaizdavo šiek tiek ironiškai.


Comments


bottom of page