top of page

MONUMENTALUS ISTORINIS PAVEIKSLAS - TRAKŲ ISTORIJOS MUZIEJUJE

Trakų salos pilies Didžiojoje menėje rugsėjo 15 d. vyko tapytojo Aleksandro Vozbino monumentalaus istorinės tematikos paveikslo „Salaspilio (Kircholmo) mūšio išvakarėse“ dovanojimo ceremonija Trakų istorijos muziejui ir renginys, skirtas per anksti šių metų pavasarį amžinybėn iškeliavusio žinomo menininko Aleksandro Vozbino atminimui.


Aleksandro Vozbino istorinis paveikslas (320 x 160, drobė, aliejus) sukurtas 1988 metais. Jame pavaizduota LDK didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus vadovaujamos kariuomenės žygis link mūšio vietos – Kircholmo (dabartinis Salaspilis, Latvija), kur turėjo įvykti mūšis su žymiai gausesnėmis švedų pajėgomis. Įžvalgaus kariuomenės vado pastangomis šis mūšis buvo laimėtas.


Atvirame renginyje, skirtame A. Vozbino gyvenimo ir kūrybos apžvalgai, dalyvavo, kalbėjo, muzikavo tapytojo draugai ir bičiuliai – aktorius Vladas Bagdonas, režisierius Raimundas Banionis, žurnalistės Edita Mildažytė ir Lilija Valatkienė, menotyrininkas Saulius Pilinkus, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė, tapytojas Raimondas Savickas ir kiti.


Gitaros, smuikų ir saksofono melodijos, ištraukos iš laidų, filmų ir poezijos žodžiai buvo skirti prisiminti tapytoją A. Vozbiną, kurio didžiausia aistra buvo Lietuvos ir pasaulio istorijos pažinimas, kas atsispindi ir žinomo dailininko drobėse.
Comments


bottom of page